تربیت کودک

آغاز طرح غربالگری چشم در 30 هزار پایگاه

آغاز طرح غربالگری چشم در 30 هزار پایگاه

طرح غربالگری چشم از اول آبان ماه در سراسر کشور آغاز شده و این طرح تا پایان آذر ادامه خواهد داشت.

مینو رفیعی در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به آغاز طرح غربالگری چشم در سراسر کشور گفت: 30 هزار پایگاه در سراسر کشور به منظور ارائه خدمات به کودکان راه اندازی شده و خانواده ها می توانند به این مراکز مراجعه نمایند.

معاون پیشگیری از معلولیت های سازمان بهزیستی کشور با اشاره به لزوم مراجعه تمام کودکان 3 تا 6 سال به مراکز غربالگری چشم خاطر نشان نمود: کلیه کودکان 3 تا 6 سال باید در مراکز غربالگری تنبلی چشم حضور پیدا کرده و چشم های آنها آزمایش شود.

رفیعی با اشاره به مراکزی که به خانواده ها خدمات آزمایش چشم کودکان را ارائه می دهند تصریح نمود: تمام مهدهای کودک مراکز بهزیستی و همچنین برخی از مراکز پزشکی اکنون آماده ارائه آزمایش های لازم از کودکان 3 تا 6 سال هستند.

وی با بیان اینکه شناسایی زود هنگام تنبلی چشم منجربه جلوگیری از ضعیف شدن چشم کودکان در بزرگسالی می شود اذعان کرد: با توجه به اینکه ظاهر چشم کودکانی که مبتلا به تنبلی چشم هستند طبیعی است خانواده ها باید در طرح های غربالگری تنبلی چشم شرکت نموده و در صورت مشاهده مشکل مراحل درمان را پیش گیرند.

معاون پیشگیری از معلولیتهای سازمان بهزیستی در پاسخ به این پرسش که هزینه آزمایش چشم کودکان در طرح غربالگری تنبلی چشم چقدر است؟، گفت: در مرحله نخست و زمانی که قرار است به وسیله تابلوها چشم کودکان مورد آزمایش قرار گیرد از خانواده ها 2هزار تومان هزینه دریافت می شود اما در صورتی که یک کودک تنبلی چشم داشته باشد به صورت رایگان برای معاینه بعدی چشم به پزشک ارجاع داده خواهد شد.

رفیعی از پوشش کامل مناطق روستایی در طرح غربالگری تنبلی چشم خبر داد و اظهار نمود: در مناطق روستایی با هیچ مشکلی مواجه نخواهیم بود و تنها نگرانی ما این است که در شهرها اطلاع رسانی دقیق در خصوص اجرای طرح غربالگری تنبلی چشم صورت نگیرد.

خوانده شده 896 بار آخرین ویرایش در یکشنبه, 23 آبان 1395 ساعت 16:40
نظرات کاربراننظر خود را وارد کنید
میانگین نظرات کاربران
  • کاربردی (0.0/10)
  • مفید (0.0/10)
نظر خود را وارد کنید
  • /10
    کاربردی
  • /10
    مفید
این مورد را ارزیابی کنید
(11 رای‌ها)

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه پرنت یار از آخرین اخبار و مقالات سایت از طریق خبرنامه ایمیل مطلع شوید

اطلاعات تماس

تلفن : 88259134-021
پست الکترونیکی: info@parentyar.com


جهت درخواست تبلیغ با ایمیل

ads@parentyar.com

یا تلفن شرکت تماس بگیرید

آگاهی از تعرفه ها