چاپ کردن این صفحه
کارگاه و تور قصه‌گویی «باغ قصه‌ها»

کارگاه و تور قصه‌گویی «باغ قصه‌ها»

کارگاه و تور قصه‌گویی «باغ قصه‌ها» از هفته پایانی آبان ۱۳۹۵، دوشنبه‌های هر هفته تا پایان سال از ساعت ۹ تا ۱۱ برای کودکان دبستانی برگزار می‌گردد.

برنامه کارگاه و تور قصه‌گویی «باغ قصه‌ها» برای کودکان و نوجوانان، فعالیت جذاب فرهنگی نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران در حوزه‌ی انتقال مفاهیم تاریخ، موزه و ادبیات ایرانی- اسلامی به کودکان و نوجوانان محسوب می شود. این کارگاه در روزهای دوشنبه هر هفته به صورت مجانی برگزار می گردد. قصه‌گوهای کارگاه و تور «باغ قصه‌ها»، قصه‌های مولانا را در فضایی ویژه در کتابخانه و موزه ملی ملک برای کودکان بازگو می‌نمایند. همچنین در کنار قصه‌گویی، تور بازدید از کتابخانه و موزه ملی ملک به همراه یک کارگاه جذاب برگزار می گردد. ضرب سکه، شجره‌نامه، کلاژ طوطی و بازرگان و تومار، برخی از کارگاه‌هایی به شمار می‌روند که در این برنامه اجرا خواهند شد.
 کتابخانه و موزه ملی ملک، سه دوره پیشین برنامه کارگاه و تور قصه‌گویی «باغ قصه‌ها» را در دو سال گذشته برگزار نموده است. قصه‌گوهای کارگاه و تور «باغ قصه‌ها» در دوره‌های گذشته، قصه‌های «طوطی و بازرگان» و «فقیر روزی‌خواه» مولانا را برای کودکان در فضایی ویژه در کتابخانه و موزه ملی ملک بازگفته‌اند. موزه‌گردی در تالارهای موزه ملی ملک و برگزاری یک کارگاه عملی در کنار تور قصه‌گویی نیز در زمره برنامه دوره‌های پیشین بوده است.

حضور دانش‌آموزان در «باغ قصه‌ها»ی کتابخانه و موزه ملی ملک با نام‌نویسی ممکن است. متولیان مدرسه‌ها و آموزشگاه‌های مقطع ابتدایی می‌توانند برای نام‌نویسی و حضور کودکان و دانش‌آموزان در برنامه «باغ قصه‌ها»، از روز چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ خورشیدی از ساعت ۸:۳۰ تا ساعت ۱۶:۳۰ با شماره تلفن همراه ۹۱۹۲۹۱۲۶۹۲ تماس  حاصل نمایند و یا به نشانی «تهران، میدان امام خمینی، سردر میدان مشق، خیابان ملل متحد» مراجعه نموده و برای شرکت در این برنامه هماهنگ نمایند. با توجه به محدودیت مکان و ظرفیت کارگاه‌ها، اولویت با مدرسه‌ها و کودکانی است که زودتر نام نویسی کرده باشند.

کتابخانه و موزه ملی ملک، نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران و یکی از شش کتابخانه بزرگ کشور در حوزه نسخه‌های خطی است که ۷۹ سال پیش از سوی حاج حسین آقا ملک بر آستان قدس رضوی وقف گردیده است. این گنجینه اکنون در محوطه تاریخی باغ ملی تهران جای گرفته است.
خوانده شده 927 بار آخرین ویرایش در جمعه, 12 آذر 1395 ساعت 11:43
نظرات کاربراننظر خود را وارد کنید
میانگین نظرات کاربران
  • کاربردی (0.0/10)
  • مفید (0.0/10)
نظر خود را وارد کنید
  • /10
    کاربردی
  • /10
    مفید
این مورد را ارزیابی کنید
(8 رای‌ها)