تربیت کودک

توصیه هایی به کودکان برای محافظت از خود

توصیه هایی به کودکان برای محافظت از خود

چند راه خوب برای حفظ سلامتی شما


بدن
شما کنترل بدن خود را بر عهده دارید. هیچ کس مجاز نیست که به هیچ نحوی به شما آسیبی برساند.
بخش های شخصی بدن
بخش هایی از بدن که با لباس زیر پوشانده می شود، قسمت های شخصی بدن شما هستند. کار خیلی بدی است که کسی به آنها دست بزند، در موردشان صحبت کند یا به آنها نگاه کند، مگر اینکه برای دلایل پزشکی و سلامت.
در آغوش گرفتن
بغل کردن و بوسیدن خوب است، خصوصا از طرف کسانی که دوستشان دارید. اما اگر کسی از شما خواست که این را مانند یک راز نگه دارید، حتما به یکی از بزرگترهایی که به او اعتماد دارید بگویید.
هدیه ها
بعضی وقت ها افرادی سعی می کنند که با دادن شکلات، پول یا هدیه شما را گول بزنند و در عوض با شما کاری انجام بدهند که احساس ناراحتی، سردرگمی یا نا امنی بکنید. نگذارید کاری را که می خواهند با شما انجام بدهند و هدیه هایی را که به شما می دهند را قبول نکنید!
راز
 رازهایی در مورد لمس کردن شما کار نادرستی است. هر وقت کسی سعی کرد قوانین لمس کردن را بشکند و از شما خواست تا به کسی نگویید، حتما به بزرگتر خود خبر دهید.
نه بگویید
اگر کسی سعی کرد تا قوانین لمس کردن را بشکند، خیلی مهم است که استفاده از این کلمه را یاد بگیرید. با صدای بلند بگویید. نه!
فریاد بزنید و فرار کنید
فریاد زدن را تمرین کنید، چون وقتی کسی می خواهد به شما آسیب بزند یا کاری کند که شما را ناراحت می کند باید این کار را انجام دهید.
بگویید
اگر در مورد کاری که کسی با شما انجام داده نگران و سردرگم هستید یا ترسیده اید به بزرگتری که به او اعتماد دارید بگویید، اگر او به این موضوع توجهی نکرد آنگاه به کس دیگری بگویید. همینطور به گفتن خود ادامه دهید تا کسی به شما کمک کند. بزرگترهایی که می توانید این چیزها را به آنها بگویید پدر و مادر، معلمین یا پدر بزرگ و مادر بزرگ ها هستند.
تقصیر شما نیست
اگر کسی قوانین لمس کردن را بشکند تا به شما آسیب برساند، به هیچ عنوان تقصیر شما نیست. بعضی وقت ها حتی اگر نتوانستید نه بگویید یا فرار کنید، همیشه به یاد داشته باشید که به کلمه "نه" فکر کنید، به اینکه شما نمی خواستید که بهتان آسیب برسد و این تقصیر شما نیست. به "نه" گفتن فکر کنید و هر وقت که توانستید آن را به زبان بیاورید.

 

کپي برداري از مطالب سايت فقط با اجازه کتبي يا ذکر منبع مجاز است. کليه مطالب پرنت يار ترجمه و گردآوري بوده و کپي نمي باشد. هر گونه کپي برداري و استفاده غير مجاز از مطالب سايت پيگرد قانوني دارد.

خوانده شده 383 بار آخرین ویرایش در سه شنبه, 08 تیر 1395 ساعت 15:56
نظرات کاربراننظر خود را وارد کنید
میانگین نظرات کاربران
  • کاربردی (0.0/10)
  • مفید (0.0/10)
نظر خود را وارد کنید
  • /10
    کاربردی
  • /10
    مفید
این مورد را ارزیابی کنید
(35 رای‌ها)

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه پرنت یار از آخرین اخبار و مقالات سایت از طریق خبرنامه ایمیل مطلع شوید

اطلاعات تماس

تلفن : 88259134-021
پست الکترونیکی: info@parentyar.com


جهت درخواست تبلیغ با ایمیل

ads@parentyar.com

یا تلفن شرکت تماس بگیرید

آگاهی از تعرفه ها