تربیت کودک

رابطه پدر و پسری

رابطه پدر و پسری

پدران باید دنبال علائق مشترک میان خود و فرزندانشان باشند و در جهت تقویت هر چه بیشتر آن بکوشند.

پدران باید درک کنند که با فرزندانشان دارای تفاوت علایق بسیار زیادی هستند و این تفاوت باعث می شود نتوانند به راحتی با هم یک تجربه پایدار را تجربه نمایند.

برای رسیدن به یک رابطه بهتر با پسرتان این گونه باشید:

نقش پدر بودن یکی ازمهمترین نقش های مردان در زندگی است. یکی از مهمترین نقش ها را در زندگی پسر، پدر ایفا می کند. این نقش بدین گونه است که پسرها برای انجام هر گونه فعالیتی مانند سبک حرف زدن و طریقه رفتار با دیگران به پدر خود توجه می کنند و ان را سرلوحه زندگی خود قرار می دهند. از نظر پسرها رفتار پدرشان معیار درستی و نادرستی در مورد یک موضوع خاص است. در واقع پسران، پدران را الگوی خود قرار می دهند و به همین دلیل با انها با احترام رفتار می کنند. رفتار پدران به پسران درس زندگی می دهد. پسران می اموزند چگونه حرف بزنند و چگونه رفتار کنند، یاد می گیرند چگونه مانند یک مرد رفتار کنند، نحوه ی رفتار صحیح با همسر را می اموزند، می اموزند که در اجتماع هر گونه رفتاری نباید از انها سر بزند، این که باید در مقابل مشکلات مقاوم باشند، با همه به خصوص افراد خانواده با احترام رفتارکنند. آن ها در مسائل معنوی نیز به پدر خود نگاه می کنند. به دفعات اتفاق افتاده است که پدران بدون توجه به اثرات رفتارشان بر روی پسر خود هر گونه رفتاری را را از خود بروز می دهند در صورتی که باید دقت نمایند که چگونه رفتار نموده و از چه نوع کلماتی استفاده می کنند زیرا پسر خانواده از پدر خانواده الگو می پذیرد و دقیقا مانند پدرش عمل می کند پس برای این که بتوانید با پسر خود یک رابطه منسجم داشته باشید باید در قدم اول رفتار خود را اصلاح کنید. این که یک پسر جوان در اینده با همسر خود چگونه رفتار می کند هم به پدر خانواده بستگی دارد. زیرا این پسر رفتار پدر خود با مادرش را نگاه می کند و ان را الگوی خود قرار می دهد. این که پسری احترام همسر خود را نگه نمی دارد یا پسری که همسر خود را دوست دارد و به همه افراد خانواده مهربانی می ورزد نکته ای است که در محیط خانه و از پدر خود می اموزد. مهارت نه گفتن هنر دیگری است که فرزند از پدر خود یاد می گیرد این که باید به بعضی از پیشنهاد ها قاطعانه نه بگوید و بابت این کار هیچ گونه احساس شرمندگی هم نداشته باشد. هنگامی که در خانه مشکلی پیش می اید اگر پدر خانواده در مقابل این مشکل از خود صبر و حوصله به خرج دهد و این مشکل را حل نماید پسر هم می اموزد که چگونه باید در مقابل مشکلات قوی و مستحکم باشد. از انجایی که پدرها قهرمان زندگی فرزندان خود هستند باید در رفتار و گفتار خود تامل بیشتری نشان دهند.

به دنبال علائق مشترک خود باشید:

اگر به دنبال ایجاد یه رابطه قوی میان خود و پسرتان هستید سعی کنید دنبال علایق مشترک خود بروید و انها را تقویت کنید. ممکن است علایق شما بنا به هزاران دلیل با پسرتان متفاوت باشد "به عنوان نمونه پسری بیان می کرد که من به شدت به ورزش کردن و انجام تحرکات هیجانی علاقه مند بودم در حالی که پدرم علاقه زیادی به کتابخوانی داشت من علاقه مند بودم تا با یکدیگر فوتبال بازی کنیم ولی او می خواست زیر یک درخت بنشینیم و کتاب بخوانیم " در نهایت ترجیح دادیم هر دو به کوه برویم و کوه پیمایی کنیم زیرا هم من و هم پدرم به این کار علاقه مند بودیم.

قدر با هم بودن را بدانید :

سعی کنید با وجود مشغله کاری برای پسر خود وقت بگذارید مدتی از روز را به او اختصاص دهید برای شروع می توانید با یکدیگر صبحانه میل کنید به دل طبیعت بروید و طبیعت گردی کنید در انجا کمپ راه بیندازید با او درباره رویاهایتان صحیت کنید او را در اغوش بکشید. سعی کنید برای این که پسر خود را از خطر دوست ناباب در امان نگه دارید با دوستان پسر خود دوست شوید و با انها به گردش بروید و به طور کلی سعی کنید لحظات شاد زیادی را با یکدیگر سپری کنید.

به او کمک کنید و از او کمک بخواهید :

یک کار را به صورت مشترک با هم انجام دهید زیرا این کار باعث تقویت رابطه شما با فرزندتان می شود ولی حتما این نکته را در نظر بگیرید که کاری که از او می خواهید متناسب با شرایط جسمی و فکری پسرتان باشد مانند این که در خانه یک باغچه کوچک درست کنید و ساعتی از روز را به گذراندن زمان در کنار این باغچه اختصاص دهید.

برای پسر خود گوش باشید :

از انجایی که پسرها زیاد اهل حرف زدن نیستند ولی پدرها علاقه دارند حرف دل پسر خود را بشنوند از او بخواهید که احساساتش را با شما در میان بگذارد این احساسات می تواند حتی درباره ساده ترین مسائل از جمله رشته ورزشی مورد علاقه اش باشد.                                    

در مورد مسائل مختلف با او صحبت کنید:

رابطه پدر و پسری باید به گونه ای باشد که بتوان با پسر به راحتی در ارتباط با تفاوت های دختر و پسر صحبت کرد و نکات لازم به او درباره ی بلوغ و مسائل جنسی داده شود. به او بیاموزید که چگونه با دختران  اقوام و اجتماع یک ارتباط سالم برقرار کند.همیشه جلوی پسر به مادرش احترام بگذارید به باد داشته باشید بهترین کاری که یک پدر می تواند برای پسر خود انجام دهد احترام گذاشتن به مادر اوست و انتقاد از مادر را هیچ گاه جلوی پسر انجام ندهید.

راه و رسم زندگی را به او بیاموزید:

رفتار شما باید به گونه ای باشد که علاوه بر داشتن رابطه دوستانه بتوانید به او راه و روش زندگی را بیاموزید. به او عمیق نگاه کردن در مسائل را اموزش دهید نحوه ی صحیح الگو برداری و در انتها او را مردی بار بیاورید که در اینده پدر خوبی باشد.

 

خوانده شده 643 بار آخرین ویرایش در دوشنبه, 06 شهریور 1396 ساعت 09:41
نظرات کاربراننظر خود را وارد کنید
میانگین نظرات کاربران
  • کاربردی (0.0/10)
  • مفید (0.0/10)
نظر خود را وارد کنید
  • /10
    کاربردی
  • /10
    مفید
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه پرنت یار از آخرین اخبار و مقالات سایت از طریق خبرنامه ایمیل مطلع شوید

اطلاعات تماس

تلفن : 88259134-021
پست الکترونیکی: info@parentyar.com


جهت درخواست تبلیغ با ایمیل

ads@parentyar.com

یا تلفن شرکت تماس بگیرید

آگاهی از تعرفه ها