تربیت کودک

موسسه منظومه خرد

موسسه منظومه خرد

اهداف آموزشی و پرورشی دبستان خِرَد


۱- پرورش مهارت‌هاي زندگی، اخلاق و خداجويی
اين مهارت ها از دوره‌ی پيش‌دبستانی آغاز می‌شود و به تدريج گسترش می‌یابد، به نحوی که دانش‌آموزان در دوره‌ی راهنمايی توانايی شناخت علايق و توانايی‌های خود را به دست آورند. ياد بگيرند که "چگونه ياد بگيرند"، بتوانند برنامه‌ريزی کنند و توان مديريت بر برنامه‌ی خويش را داشته باشند. صداقت، مسؤوليت‌پذيری، احترام متقابل و حرمت گذاشتن به کار در تمام زمينه‌های آموزشی مورد توجه قرار می‌گيرد. اصول اخلاقی از طريق تلفيق در ساير دروس آموزش داده می‌شود.

۲- آموزش زبان دوم
آموزش زبان انگليسی به عنوان زبان دوم از پيش‌دبستانی به گونه‌ای برنامه‌ريزی شده است که دانش‌آموزان در ۸ سالگی بتوانند مدرک YLE، در ۱۴ سالگی مدرک PET و در ۱۷ سالگی مدرک FCE را دريافت کنند.

۳- آموزش هنر
پايه‌ی هنری قوی موجب پرورش توانایی‌هایی همچون خلاقيت، تمرکز، حل مسئله، هماهنگی، توجه به ارزش‌ها و خويشتنداری می‌شود. آموزش هنر با توجه به اين يافته‌های علمی برنامه‌ريزی و اجرا می‌شود. به اين ترتيب کارگاه‌های هنر فضای مناسبی برای فعاليت نوآموزان ايجاد می‌کند.

۴- ورزش و حرکت
تأثيرات مثبت حرکت و ورزش در سال‌های اوليه‌ی رشد نوآموزان بر سلامتی جسمی، روانی و يادگيری آنان در سال‌های بالاتر به اثبات رسيده است. مهارتهاي روان حرکتي با فعاليت‌هايی برای هماهنگی چشم و دست، چرخيدن، هدف‌گيری، شمردن، پريدن، توپ بازی و ژيمناستيک از پيش‌دبستانی شروع می‌شود و در دوره‌ی راهنمايی با فعاليت‌‌های بدنسازی ادامه می يابد.مربيان کارآزموده، وجود سالن‌های ورزشی با امکانات مناسب برای رده های سنی دانش‌آموزان فضايی دلپذير برای فعاليت‌های بدنی ايجاد می‌کند.

۵-خواندن و نوشتن
ايجادمحيطی پربارکه ‌نوآموزان بتوانند در معرض واژگان بيشتری قرار گيرند از پيش‌دبستانی شروع می‌شود. اين هدف با خواندن داستان، بازی در نمايشنامه و خواندن شعر محقق می‌گردد. به تدريج که دانش‌آموزان ياد می‌گيرند بنويسند، با واژگان بيشتری آشنا می‌شوند. آموزش نوشتن از سال‌های اول ابتدايی در "کارگاه‌های نوشتن" آموزش داده می‌شود. وجود کتابخانه‌ی غنی، همراه با ساعت کتاب خوانی مشوق دانش‌آموزان برای مطالعه‌ی بيشتر است.

۶- آموزش رياضيات
کودک نيازمند حل مسايل جالب و چالش‌برانگيز است. حل مسئله از طرق مختلف، به‌صورت تمرين و تکليف يا از طريق کارهای عملی مانند ارايه‌ی يک نمايشنامه ممکن است رخ دهد. برنامه‌ی آموزش رياضی از راه‌های مختلف بر آن است که ضمن جذاب کردن حل مسئله توانايی‌های ديگر نوآموزان را پرورش دهد تا کودک توانايی‌های خويش را باور کند.

۷- آموزش علوم
مشاهده، آزمايش، گفت‌وگو و تحقيق درباره‌ی مفاهيم علوم و درک ارتباط آن با زندگی واقعی علاوه بر ارتقای توانايی خوب ديدن و خوب شنيدن سبب می‌شود تا دانش‌آموزان با بيان مطالب، فهم خود را از مطلب ارايه دهند. سپس با نوشتن مشاهدات خود به روش علمی و جمع‌آوری داده‌ها، مهارت‌های رياضی و نگارش آنان تقويت می‌شود. آموزش به روش تلفيقی که مهارت‌های مختلف دانش‌آموزان را تقويت می‌کند، از اهداف آموزش علوم است. وجود آزمايشگاه‌های مجهز به ترغيب ‌دانش‌آموزان و مشارکت آنان در فعاليت‌های علمی کمک مؤثری می‌کند.

۸- آموزش کامپيوتر
آموزش کامپيوتر به شيوه‌ای برنامه‌ريزی شده است که دانش‌آموزان بتوانند در تخصص‌های مورد علاقه‌ی خود به تدريج تا سال دوم دبيرستان گواهينامه‌ بين‌المللی کسب کنند.

۹- تغذيه‌ی مناسب
توجه به تغذيه‌ی مناسب برای نوآموزان و دانش‌آموزان علاوه بر تأثيراتی که در رشد جسمی و روانيشان دارد آنان را آماده‌ی يادگيری می‌کند. غذای سالم و تازه طبخ شده، فضای مناسب ناهارخوری و امکانات آن باعث می‌شود که نوآموزان اشتياق بيشتری به صرف غذا پيدا کنند.

اهداف آموزشی و پرورشی متوسطه ۲ خِرَد

با در نظر داشتن چشم انداز موسسه، سعی داریم برنامه آموزشی این موسسه را با توجه به تئوری‌های یادگیری بر پایه مغز و روش‌های پرورش خلاقیت تدوین کنیم. در این برنامه آموزشی سعی داریم تا دانش آموزان را در موقعیت‌هایی نظیر موقعیت‌های واقعی زندگی قراردهیم تا روش های حل مساله را بیاموزند. کار گروهی، تفکر منطقی و ساختار یافته در کنار خلاقیت مورد توجه قرار می گیرد. در واقع سعی می کنیم که دانش آموزان در مدرسه با فضایی شبیه به جامعه مواجه شوند و چالش‌هایی با عقاید و افکار گوناگون را تجربه کنند. در این محیط دانش آموزان می‌آموزند تا مسوولیت یادگیری‌شان را به دوش بگیرند و در واقع چگونه یاد گرفتن را یاد بگیرند.

سعی می کنیم در تمام برنامه‌های آموزشی و پرورشی متوسطه ۲، خداجویی و حقیقت جویی را تشویق کنیم. مربیان کلاس‌های دینی متوسطه ۲ با ایجاد فضایی امن شرایطی فراهم می‌کنند تا دانش آموزان پرسش‌های ذهنی خود را مطرح کنند و به تفکر درباره‌ی آموزه‌های دینی تشویق شوند    .
در برنامه‌ی هفتگی متوسطه ۲، ساعتی به انجمن‌های علمی، فرهنگی و هنری تعلق دارد. دانش‌آموزان پایه‌های اول و دوم متوسطه ۲ در ساعت انجمن این فرصت را می‌یابند تا به علایق خود بپردازند و درک واقع بینانه‌ای درباره توانایی‌ها و استعدادهای خویش پیدا کنند.
در کلاس‌های پرورشی سعی می‌کنیم تا دانش‌آموزان را با مهارت‌های ارتباطی از جمله گوش دادن مؤثر، سخن گفتن و گفتگو آشنا کنیم. آشنایی با مهارت‌های مدیریت زمان و راهبردهای مطالعه از جمله سرفصل‌های کلاس‌های پرورشی متوسطه ۲ است. همراه با بحث‌های گروهی و گفتگوهای فردی با معاونان و مشاوران متوسطه ۲، دانش آموزان دورنمای هدفدار را تعیین کنند و سپس با تعیین هدف‌های کوتاه مدت، برنامه ریزی شخصی‌شان را انجام می دهند. ما اعتقاد داریم که هر شخص باید مطابق با نیا‌زها و توانایی‌های خویش یک برنامه ریزی و سازماندهی شخصی داشته باشد.نمی توان برای همه افراد نسخه ای نوشت و از آنها خواست تا به آن برنامه عمل کنند.
امیدواریم با بهره گیری از کادری مجرب و علاقه مند به آموزش و پرورش و ایجاد محیطی امن و عاطفی، شرایطی فراهم کنیم تا دانش‌آموزان بتوانند توانایی‌های خود را به حداکثر برسانند و به یادگیرندگانی مادام‌العمر با اثربخشی مثبت در حامعه تبدیل شوند.

 

پرنت یار، انتخاب مدرسه رابرای شما آسان می کند.

اطلاعات تکمیلی

 • کادر آموزشی: مجرب . متخصص . متعهد
 • برنامه های جانبی: اردو, نقاشی, هنرهای دستی, هوش و خلاقیت, آزمون های هماهنگ, اردو مطالعاتی, کنکور و تقویتی, کلاس های المپیاد
 • ساعت کار مدرسه: 7:30 صبح الی 3 بعد ظهر
 • سرویس رفت و آمد: دارد
 • مدرسه هوشمند: بله
 • کارگاه / آزمایشگاه: فیزیک, شیمی, علوم, کامپیوتر, مدار سازی, رباتیک, ریاضی
 • کتابخانه: دارد
 • متوسط تعداد دانش آموز در هر کلاس: 20
 • امکانات ورزشی: امکانات کامل ورزشی
 • مشاور: آموزشی, تربیتی, پزشکی / بهداشتی
 • نوع مدرسه: غیر دولتی
 • منطقه: منطقه 1
 • آدرس:

  ولنجک بلوار دانشجو، میدان یاسمن، بالاتر از مسجد النبی

 • تلفن: ۲۲۴۲۰۰۸۶
 • جنسیت: دخترانه
 • شهر: تهران
خوانده شده 1188 بار آخرین ویرایش در دوشنبه, 15 آذر 1395 ساعت 16:13
نظرات کاربراننظر خود را وارد کنید
میانگین نظرات کاربران
 • کاربردی (10.0/10)
 • مفید (10.0/10)
نظر خود را وارد کنید
 • /10
  کاربردی
 • /10
  مفید
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه پرنت یار از آخرین اخبار و مقالات سایت از طریق خبرنامه ایمیل مطلع شوید

اطلاعات تماس

تلفن : 88259134-021
پست الکترونیکی: info@parentyar.com


جهت درخواست تبلیغ با ایمیل

ads@parentyar.com

یا تلفن شرکت تماس بگیرید

آگاهی از تعرفه ها