تربیت کودک

  1. تیم پرنت یار
  2. عمومی
  3. شنبه, جولای 02 2016, 04:30 PM
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
1. چرا بچه ها اینستاگرام را دوست دارند؟
2. آیا اینستاگرام محدودیت سنی دارد؟
3. استفاده از اینستاگرام چه ریسکی دارد؟
4. بهترین راه برای حفاظت از بچه ها در اینستاگرام چیست؟
5. آیا لازم است که حساب کاربری فرزندم به صورت شخصی باشد؟
رتبه دادن به این پست
نظر
هیچ نظری هنوز وجود دارد.
تیم پرنت یار پاسخ پذیرفته شده
ادمین
1
رای ها
بازگشت
1. چرا بچه ها اینستاگرام را دوست دارند؟


چون آنها عاشق رسانه ها، به اشتراک گذاری و ایجاد روابط اجتماعی به وسیله گوشی های خود هستند و اینستاگرام همه این کارها را بسیار ساده تر و چشم نواز تر می نماید. نوجوانان دوست دارند عکس و ویدئوها را به اشتراک گذاشته و درمورد آنها نظر دهند. اما نظر دادن فقط نظر ساده نیست، آنها از این طریق ارتباط اجتماعی پیچیده ای برقرار می کنند که شامل لایک ها و لینک ها مختلفی می شود.


2. آیا اینستاگرام محدودیت سنی دارد؟

بله، به منظور حفظ حریم آنلاین کودکان، بچه های کمتر از 13 سال نمی توانند از اینستاگرام استفاده نمایند. اما اینستاگرام از کاربران خود سوال نمی کند که چند سال سن دارند و در حال حاضر تعداد زیادی از بچه های کم سن و سال معمولا بدون اجازه والدین از این سرویس استفاده می نمایند. اگرچه اینستاگرام تا حدی امن است اما باز هم به نحوه استفاده کاربر از آن بستگی دارد. البته در صورتی که برای اینستاگرام مشخص شود که کاربری کمتر از 13 سال سن دارد، به طور خودکار حساب کاربری او را حذف خواهد کرد.


3. استفاده از اینستاگرام چه ریسکی دارد؟


البته در مورد اینستاگرام چیز خیلی خطرناکی وجود ندارد، بیشترین چیزی که والدین را نگران می کند، همان چیزی است که در تمام شبکه های اجتماعی هم وجود دارد: رفتار ناسالم اطرافیان و تصاویر و ویدئوهایی که می تواند به وجهه کودک آسیب برساند یا او را به سمتی نادرست جذب نماید. پدر و مادرها همچنین نگران این مساله هستند که شاید افراد ناشناسی به فرزند آنها نزدیک شود. می توان به بچه ها آموخت که این ریسک ها را کنترل و مدیریت نمایند، که هدف از نوشتن این مقاله هم همین است.


4. بهترین راه برای حفاظت از بچه ها در اینستاگرام چیست؟


احترام به خود و دیگران می تواند ما را در رسانه های اجتماعی حفاظت کند. پست ها و نظرهای ما می تواند بر روی خودمان یا دیگران بازتاب داشته باشد. جدی یا شوخی، این رسانه ها وارد زندگی ما شده اند و چهره ما را نشان می دهند. احترام به دیگران در به اشتراک گذاری عکس ها و ویدئو ها، تگ کردن ها و نظر دادن ها می تواند از این ریسک بکاهد. البته بیشتر بچه ها در این مورد باهوش هستند اما بهتر است که پدر و مادرها هم آنها را کنترل کنند تا عکس های تحریک کننده ای پست نکنند یا تعاملات نادرستی با افراد ناشناس نداشته باشند.


5. آیا لازم است که حساب کاربری فرزندم به صورت شخصی باشد؟


برای بیشتر بچه ها داشتن تعداد بالای دنبال کنندگان در اینستاگرام بسیار جذاب است (این مساله ای خوب برای حرف زدن والدین با بچه ها است). داشتن یک حساب عمومی در اینستاگرام به این معنی است که هر کسی می تواند شما را دنبال کند. اما حساب شخصی به معنای این است که باید دنبال کننده های خود را ابتدا تایید نمایید، به این ترتیب بسیاری از والدین به کودک خود اجازه می دهند که در صورت شخصی بودن حساب کاربری استفاده از اینستاگرام موردی ندارد. اما در این صورت هم هیچ تضمینی وجوو ندارد که فرزند شما در اینستاگرام یا هر سرویس اشتراک عکس دیگری دیده نشود، چون افراد عکس های یکدیگر را هم پست می کنند. حتی نداشتن حساب کاربری در اینستاگرام هم تضمینی برای این مساله نیست. تجربه افراد از اینستاگرام یا هر مکان آنلاین دیگری به رفتار خود شخص و دوستانش بستگی دارد.

اینستاگرام یک برنامه برای اشتراک گذاشتن عکس و ویدئو است که طرفداران زیادی هم دارد، خصوصا در میان افراد جوان. مانند سایر افراد، بچه ها هم از این برنامه برای ثبت لحظات استفاده می کنند، اما علاوه بر این امکان گفتگو و سرگرم شدن با عکس ها، فیلترها، نظرها، عنوان ها، اسمایلی ها، هشتگ ها و لینک های دیگر نیز در آن وجود دارد. این برنامه امکان اجرا شدن بر روی آیفون، آی پد، آی پاد تاچ و تمام وسیله هایی که از سیستم عامل اندروید استفاده می کنند را دارد.


افراد نوجوان سعی می کنند با استفاده از تمام ابزارهای دیجیتالی و سرویس های موجود با سایرین ارتباط برقرار کرده و روابط اجتماعی داشته باشند. اینستاگرام یکی از هزاران برنامه چند رسانه ای اجتماعی است که برای تلفن های هوشمند ساخته شده است. اما می تواند کمک کند که بفهمید این تنها یک بخش اضافی از زندگی اجتماعی آنها در دنیای واقعی است. این برنامه به آنها شانس زیادی برای رقت گذراندن با دوستان در لحظات مختلف را می دهد. از آنجایی که رفتار اجتماعی هر روی بیشتر متحرک و سیار می شوند، هیچکدام از سرویس ها، برنامه ها یا ابزار نمی توانند تمام فعالیت های اجتماعی دیجیتالی را پوشش دهند، اما تحقیقات نشان داده است که روابط رو در رو هنوز هم مهمترین اتفاق برای نوجوانان است. اما میتوانید با فرزند خود صحبت کنید تا در استفاده از اینستاگرام معقول باشد و در زندگی آفلاین و روابط دوستانه اش آن را مهار کند.


به یاد داشته باشید حتی اگر فرزند شما اینستاگرام هم نداشته باشد، باز هم ممکن است در اینستاگرام حضور یابد. به نظر غیر ممکن می رسد اما نه در رسانه های اجتماعی. حتی اگر پدر و مادری استفاده از تمام شبکه های اجتماعی را ممنوع کنند باز هم ممکن است عکس یا سایر اطلاعات مربوط به فرزندشان توسط دوستان و حساب های کاربری آنها پست شود. حتی در صورت استفاده نکردن از این شبکه ها هم ممکن است کودک در روابط اجتماعی خود دچار مشکل شود، چون استفاده از این شبکه ها به شدت در زندگی اجتماعی امروزه جا باز کرده است. پس استفاده درست بهتر از استفاده نکردن است.
انتخاب های زیادی برای فعالیت های اجتماعی دیجیتالی وجود دارد، همیشه برنامه های جدیدی بر روی پلتفرم های مختلف در حال ساخت است. برخی از آنها در زمینه حریم خصوصی و ایمنی وضعیت بهتری دارند، و پدر و مادرها هم نمی توانند همیشه بالای سر آنها باشند. همچنین همیشه نمی توانیم مفهوم عکس ها، فیلم ها و کامنت هایی را که فرزندمان در آنها وجود دارد درک کنیم. به همین دلیل است که باید خطوط ارتباطی با فرزندمان را تا جایی که امکان دارد باز بگذاریم و با آنها همکاری کنیم تا بفهمیم که در زمینه ایمنی، حریم شخصی، شهرت و آبرو و مدیریت زمان چه چیزی برای آنها مناسب تر است. معمولا بهتر است که با کودکان در مورد علایقشان صحبت کنیم (با علاقه و نه با ترس) چون در صورتی که نیاز به کمک داشته باشند به احتمال زیاد نزد شما خواهند آمد.
نظر
هیچ نظری هنوز وجود دارد.
  1. بیش از یک ماه پیش
  2. عمومی
  3. # 1
  • صفحه :
  • 1


هیچ پاسخی تا کنون برای این پست داده نشده است.
گرچه شما اجازه پاسخگویی به این پست را ندارید

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه پرنت یار از آخرین اخبار و مقالات سایت از طریق خبرنامه ایمیل مطلع شوید

اطلاعات تماس

تلفن : 88259134-021
پست الکترونیکی: info@parentyar.com


جهت درخواست تبلیغ با ایمیل

ads@parentyar.com

یا تلفن شرکت تماس بگیرید

آگاهی از تعرفه ها