تربیت کودک

  1. تیم پرنت یار
  2. عمومی
  3. یکشنبه, جولای 03 2016, 02:51 PM
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
دخترم از تصادفات می ترسد . این ترس روی خواب او هم تاثیر گذاشته و خواب تصادف می بیند . چه باید بکنم ؟
رتبه دادن به این پست
نظر
هیچ نظری هنوز وجود دارد.
تیم پرنت یار پاسخ پذیرفته شده
ادمین
0
رای ها
بازگشت
بیشتر بچه ها انواع مختلفی از ترس را تجربه می کنند، که مخصوصا در زمان خواب به سراغشان می آید. کاملا مشخص نیست که دقیقا چه نوع اتفاق بدی در ذهن فرزند شما است، می تواند جزئی از ترس های عمومی مانند ترس از هیولا و دزد باشد یا مربوط به تجربه شخصی تری از خطر یا خسارت باشد که او را آزار می دهد. هر مشکلی در زندگی کودک، مانند درگیری های خانوادگی، مشکلات اقتصادی یا مشکلات مربوط به سلامتی می تواند تبدیل به مثلا ترس از تاریکی شود. پاسخ این مشکل تنها اطمینان دادن به کودک درمورد تاریکی نیست، بلکه باید به او کمک کنید تا درک کند و بتواند از عهده استرس هایی که در طول روز با آنها روبه رو می شود، بر بیاید. بنابراین سوال شما می تواند بسته به موقعیت، پاسخ گسترده ای داشته باشد.
گاهی اوقات می توانید به بچه های مضطرب بگویید که تا وقتی که به خواب برود در کنارش خواهید ماند. با این کار می توانید زمان معمول کابوس ها را با گفتگو یا مطالعه یا هر تعامل اجتماعی دیگری که والدین با فرزند خود دارند جایگزین کنید تا چراغ خواب خاموش شود. سپس والدین باید به آرامی در تاریکی بنشینند تا کودک به خواب برود.
صحبت کردن راجع به چیزهایی که او را اذیت می کنند (مانند کارهای مدرسه، دوستان یا مشکلات خانوادگی) هم می تواند به او کمک کند تا احساس کند او را پشتیبانی می کنید. کمی وقت گذراندن با او و تفریح کردن هم می تواند موقعیتی را فراهم آورد تا مشکلاتش را با شما درمیان بگذارد. اگر نگرانی های او ادامه دار باشد، می توانید از متخصص اطفال کمک بگیرید یا به یک متخصص سلامت روان مراجعه نمایید
نظر
هیچ نظری هنوز وجود دارد.
  1. بیش از یک ماه پیش
  2. عمومی
  3. # 1
  • صفحه :
  • 1


هیچ پاسخی تا کنون برای این پست داده نشده است.
گرچه شما اجازه پاسخگویی به این پست را ندارید

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه پرنت یار از آخرین اخبار و مقالات سایت از طریق خبرنامه ایمیل مطلع شوید

اطلاعات تماس

تلفن : 88259134-021
پست الکترونیکی: info@parentyar.com


جهت درخواست تبلیغ با ایمیل

ads@parentyar.com

یا تلفن شرکت تماس بگیرید

آگاهی از تعرفه ها