تربیت کودک

  1. تیم پرنت یار
  2. عمومی
  3. شنبه, جولای 09 2016, 01:27 PM
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
پسر من 10 ساله است و فکر می کنم از حالا صدایش در حال تغییر کردن می باشد. من خیلی نگران هستم چون هیچکدام از پسر بچه های هم سن و سال او چنین وضعیتی ندارند. آیا او با بلوغ زودرس مواجه شده است؟
رتبه دادن به این پست
نظر
هیچ نظری هنوز وجود دارد.
تیم پرنت یار پاسخ پذیرفته شده
ادمین
2
رای ها
بازگشت
وقتی پسرها و دخترها به دوران بلوغ می رسند، حنجره آنان بزرگتر و ضخیم تر می شود. این اتفاق هم در پسرها می افتد و هم در دخترها، اما در پسرها کمی بیشتر به چشم می آید. صدای دخترها فقط کمی عمیقتر می شود و به سختی می توان این تغییر را در آنها تشخیص داد. اما صدای پسرها به شکل قابل توجهی عمیق تر می شود.
وقتی یک پسر به سن بلوغ می رسد، تولید تستوسترون در بدن او افزایش می یابد (درست مانند استروژن در بدن دخترها). تستوسترون به وسیله خون در کل بدن حرکت می کند و باعث می شود که غضروف های حنجره بزرگتر شوند. همچنین تارهای صوتی نیز بلندتر و ضخیم تر می شوند. علاوه بر اینها استخوان های صورت نیز رشد می کنند. حفره های موجود در سینوس ها، بینی و پشت گلو بزرگتر شده و فضای بیشتری را روی صورت ایجاد می کنند و به صدا اجازه می دهند تا بیشتر طنین انداز شود.
هر بچه ای سرعت رشد خودش را دارد، بنابراین احتمال دارد که صدای پسرها در سنین یازده تا چهارده و نیم سال و بعد از کمی رشد، تغییر نماید. صدای برخی از پسربچه ها به تدریج تغییر می کند در حالی که سایرین به سرعت این تجربه را پشت سر می گذارند.
اگر پسر شما در مورد صدایش نگران و مضطرب است یا از بروز این تغییر خجالت می کشد، به او بگویید این وضعیت موقتی است و همه آن را تجربه خواهند کرد. بعد از چند ماه احتمالا از طنین صدای عمیق و مردانه اش لذت خواهد برد
نظر
هیچ نظری هنوز وجود دارد.
  1. بیش از یک ماه پیش
  2. عمومی
  3. # 1
  • صفحه :
  • 1


هیچ پاسخی تا کنون برای این پست داده نشده است.
گرچه شما اجازه پاسخگویی به این پست را ندارید

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه پرنت یار از آخرین اخبار و مقالات سایت از طریق خبرنامه ایمیل مطلع شوید

اطلاعات تماس

تلفن : 88259134-021
پست الکترونیکی: info@parentyar.com


جهت درخواست تبلیغ با ایمیل

ads@parentyar.com

یا تلفن شرکت تماس بگیرید

آگاهی از تعرفه ها