تربیت کودک

  1. تیم پرنت یار
  2. عمومی
  3. شنبه, جولای 09 2016, 02:36 PM
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
دختر 13 ساله من در طول روز ساعت ها آنلاین است، معمولا هم زمانی آنلاین می شود که من سر کار هستم و هیچ نظارتی روی او ندارم. چطور می توانم از امنیت او مطمئن شوم؟
رتبه دادن به این پست
نظر
هیچ نظری هنوز وجود دارد.
تیم پرنت یار پاسخ پذیرفته شده
ادمین
2
رای ها
بازگشت
وب می تواند مکان فوق العاده ای برای کودکان باشد تا چیزهای جدیدی یاد بگیرند، بازی کنند، برای انجام تکالیف از آن کمک بگیرند و به دوستان خود متصل شوند. البته همانطور که همه ما می دانیم، همه چیز در اینترنت به نفع کودکان نیست. با آموزش روش درست و ایمن استفاده از اینترنت می توانید به دختر خود کمک کنید تا کمتر به مشکل بر بخورد.
وقتی بچه ها بزرگتر می شوند کنترل آنها در زمانی که آنلاین هستند سخت تر می شود. وقتی دختر شما کوچکتر بود احتمالا در مکانی عمومی تر یک کامپیوتر یا تبلت داشتید که می توانستید از این طریق فعالیت های او را زیر نظر داشته باشید. حالا ممکن است یک تلفن هوشمند برای خودش داشته باشد که آن را همه جا با خود می برد و احتمالا به کمی فضای شخصی نیاز داشته باشد. این مساله خواسته ای کاملا عادی برای بچه هایی در این سن وسال است که می خواهند استقلال بیشتری داشته باشند.
در صورتی که اقدام های پیشگیرانه و احتیاطی انجام شوند، اینترنت می تواند محیطی مجازی و امن برای بدست آوردن آزادی های جدید باشد. اینها چند قانون مهم در استفاده از اینترنت هستند که باید به دختر خود آموزش دهید:
• مراقب غریبه ها باش. این قانون هم در دنیای مجازی و هم در دنیای واقعی باید به کار گرفته شود. اگر دختر شما در دنیای واقعی با یک فرد غریبه صحبت نمی کند، به صورت آنلاین هم نباید با او دوست شود. در مورد خطرهای ارتباط با افراد غریبه در فضای مجازی با دخترتان صحبت کنید و به او یادآوری نمایید که مردمی که آنلاین هستند همیشه حقیقت را نمی گویند.
• هیچوقت اطلاعات شخصی خود را آشکار نکن. اطلاعاتی مانند آدرس محل سکونت، شماره تلفن، نام مدرسه یا اطلاعات کارت های بانکی را نباید در اختیار غریبه ها گذاشت. همین مساله باید در مورد عکس ها هم رعایت شود، خصوصا برای غریبه ها.
• پسورد شما همیشه باید خصوصی باشد. برای او توضیح دهید که پسورد برای حفاظت از او در برابر افرادی است که هویت افراد را می دزدند و نباید هیچگاه به اشتراک گذاشته شوند. (حتی با دوست پسر، دوست دختر یا بهترین دوستان)
• همیشه به شما در مورد نرم افزارها، ابزار یا سایت های جدیدی که استفاده می کند اطلاع دهد. گفتن این یکی ممکن است کمی راحت تر از انجام دادنش باشد، اما اگر فرزند نوجوان شما زمان زیادی را در یک محیط آنلاین جدید سپری می کند، بهتر است سری به این مکان بزنید و فعالیت های آنجا را بررسی نمایید.
ممکن است در گذشته از کنترل پدرانه یا مادرانه یا نرم افزارهای فیلترینگ استفاده کرده باشید. این ابزار ممکن است هنوز هم برای جلوگیری از برخورد با شکارچیان آنلاین یا محتویات نامناسب موجود در اینترنت به کار بیایند اما نباید از آنها انتظار داشته باشید که همیشه بدون نقص عمل کنند. به همین دلیل باید به دختر خود آموزش دهید تا در استفاده از اینترنت باهوش باشد. به او درمورد کارها و پیشگیری هایی که خودتان برای ایمن ماندن در اینترنت انجام می دهید بگویید. با این کار به او کمک می کنید تا عادت هایی را بدست بیاورد که در تمام طول عمر به کارش خواهد آمد.
نظر
هیچ نظری هنوز وجود دارد.
  1. بیش از یک ماه پیش
  2. عمومی
  3. # 1
  • صفحه :
  • 1


هیچ پاسخی تا کنون برای این پست داده نشده است.
گرچه شما اجازه پاسخگویی به این پست را ندارید

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه پرنت یار از آخرین اخبار و مقالات سایت از طریق خبرنامه ایمیل مطلع شوید

اطلاعات تماس

تلفن : 88259134-021
پست الکترونیکی: info@parentyar.com


جهت درخواست تبلیغ با ایمیل

ads@parentyar.com

یا تلفن شرکت تماس بگیرید

آگاهی از تعرفه ها