تربیت کودک

  1. تیم پرنت یار
  2. عمومی
  3. شنبه, جولای 09 2016, 02:41 PM
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
وقتی که بچه بودم و رفتار ناشایستی از من سر می زد، پدر و مادرم به آرامی مرا می زدند. حالا که خودم پدر شده ام فکر نمی کنم که چنین برخوردی را با فرزندم بپسندم و بخواهم روش والدینم را ادامه دهم. برای تربیت کردن آیا تنبیه بدنی جواب میدهد؟
رتبه دادن به این پست
نظر
هیچ نظری هنوز وجود دارد.
تیم پرنت یار پاسخ پذیرفته شده
ادمین
2
رای ها
بازگشت
این بسیار خوب است که به دنبال روش بهتری برای تربیت فرزند خود می گردید و توجه زیادی را به اثرات رفتار خود بر روی کودک مبذول می دارید. بسیاری از والدین روش های تربیتی را در پیش می گیرند که خود بر اساس آن بزرگ شده اند و به خود زحمت پیدا کردن یک روش مناسب را نمی دهند. اما اکنون ما چیزهای زیادی در رابطه با اثرات روش های مختلف تربیتی می دانیم.
زدن کودک می تواند باعث تحقیر او، ایجاد عصبانیت، حالت تهاجمی و خشم زیاد شود. علاوه بر این، آسیب فیزیکی معمولا پیام مورد نظر والدین را به کودک نمی رساند. به همین دلیل متخصصین به هیچ عنوان زدن کودک را توصیه نمی کنند.
سایر روش های تربیتی مانند متوقف کردن بازی، به تعلیق در آوردن برخی از امتیازهای کودک، مدل کردن رفتار مناسب (مانند کنترل خود) و کمک به کودک برای فهمیدن رابطه میان عمل و عواقب آن می توانند تاثیر بیشتری داشته باشند.
اگر فکر می کنید که به راهنمایی بیشتری نیاز دارید، با دکتر خود یا یک روانپزشک کودک یا یک مشاور صحبت کنید و برای استفاده از روش های جدید تربیتی از او مشورت بگیرید. حتما چیزهای زیادی را یاد خواهید گرفت و از موفقیت بدست آمده در استفاده از این روش ها لذت خواهید برد و نسبت به خود به عنوان پدر یا مادر فرزندتان احساس بهتری پیدا خواهید کرد.
نظر
هیچ نظری هنوز وجود دارد.
  1. بیش از یک ماه پیش
  2. عمومی
  3. # 1
  • صفحه :
  • 1


هیچ پاسخی تا کنون برای این پست داده نشده است.
گرچه شما اجازه پاسخگویی به این پست را ندارید

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه پرنت یار از آخرین اخبار و مقالات سایت از طریق خبرنامه ایمیل مطلع شوید

اطلاعات تماس

تلفن : 88259134-021
پست الکترونیکی: info@parentyar.com


جهت درخواست تبلیغ با ایمیل

ads@parentyar.com

یا تلفن شرکت تماس بگیرید

آگاهی از تعرفه ها