تربیت کودک

تربیت کودک

تربیت کودک و پدر و مادری یکی از سخت ترین شغلهای دنیاست.پدر و مادر های آگاه برای انجام این وظیفه از روشهای مختلف بهره میگیرند.
رایج ترین روشهایی که برای تربیت کودک مد نظر قرار میگیرند عبارتند از  مطالعه ،کمک گرفتن از با تجربه ها یا بزرگترها(بیشتر در مورد مسایل تغذیه ای و پزشکی) و مشاوره.
با توجه به اینکه فلسفه وجودی " پرنت یار " یاری رساندن به پدر و مادر ها در انجام این وظیفه ی خطیر یعنی پرورش فرزندان موفق و سالم است،امکانات استفاده از  تمامی این راه ها در سایت پرنت یار موجود است .
شما میتوانید به مراجعه به بخش دانستنیها از مقالات مختلف و متنوع این بخش بهره مند شوید. لازم به ذکر است تیم تامین محتوای پرنت یار به هیچ وجه از مطالب کپی شده از سایتهای دیگر استفاده نمیکند و تمام مطالب یا تالیف هستند و یا ترجمه از منابع مورد اطمینان انگلیسی زبان که در زمینه تربیت کودک و فرزند پروری مرجع هستند.

 پرسش و پاسخ تربیت کودک

در صورتی که نیاز به همفکری با دیگران و یا استفاده از تجربه ی آنها دارید میتوانید در بخش پرسش و پاسخ ،پرسش خود را مطرح کنید. گاهی سوالات ما پاسخهای ساده ای دارند و گاهی پیچیده.در هر حال در زمینه تربیت فرزند با قاطعیت میتوان گفت که مسائل مشترک هستند و تجربیات دیگران میتوانند بسیار راه گشا باشند.
در صورت نیاز به مشاوره درخواست مشاوره را انتخاب نموده و پرسش خود را از مشاوران پرنت یار بپرسید و جواب کارشناسی دریافت نمایید.برخی مواقع در تربیت کودک با چالشهایی برخورد میکنیم که با پرس و جوی ساده از دیگران یا مراجعه به کتابها نمیتوان روش اجرایی خوبی یافت. این جایی است که نیاز به مشاور با تجربه حس میشود و باید حل مسئله را به دست علم و تجربه سپرد.


برای این که بتوانید پرسش خود را مطرح کنید باید در سایت ثبت نام کرده و وارد شده باشید.
پس از آن میتوانید از منوی زیر ارسال سوال را انتخاب کرده و پرسش خود را مطرح نمایید.

با توجه به اینکه پرسش شما حتما برای دیگران هم پیش آمده و پاسخ آن برای آنها هم مفید خواهد بود و به منظور دسترسی بهتر دیگران به سوال شما ، میتوانید با کلید واژه ی سوال خود برچسب مرتبط ساخته و در این قسمت درج نمایید.
  1. تیم پرنت یار
  2. روانشناسی
  3. دوشنبه, آوریل 25 2016, 04:15 PM
  4.  اشتراک از طریق ایمیل
دخترم دچار اضطراب شدید است در حدی که شروع به کندن موهای جلو سرش کرده است و هرتلاشی که من و پدرش برای رفع این حالت او کرده اییم بیفایده بوده است ؛ آیا راهی وجود دارد که اضطراب او کم شود ؟
رتبه دادن به این پست
نظر
هیچ نظری هنوز وجود دارد.
شیرین طوسی پاسخ پذیرفته شده
مشاور
1
رای ها
بازگشت
ابتدا باید توضیح دهم که استرس و اضطراب باهم متفاوت هستند ؛ محرکهای تنش زا و یا همان استرسورهای بیرونی باعث بروز استرس میشوند که یکی از عوامل اولیه بروز اضطراب و تپش قلب شدید ، عرق کردن ، تنفس مشکل و ...

باید بدانیم که چه عامل بیرونی و شرایط محیطی باعث بروز این استرس در دختر شما میشود که ختم به اضطراب وی شده که برای مبارزه با آن دست به کندن موهای سرش کرده چون بوسیله اینکار تلاش در آرامسازی خود دارد

بررسی کنید ؛ شرایط او را بسنجید و حتما از خودش هم سوال کنید

اگر شرایط به گونه ایی است که دست شما و پدرش است حتما تلاش کنید تا آرامش را برقرار کنید ، گاها ما با رفتارهای نسنجیده خودمان شرایط خانه را تبدیل به یک شرایط نامساعد که همراه با فشارهای روانی شدید برای فرزندانمان میشوند میکنیم .


در چه زمانهایی اضطراب بیشتری دارد؟

اگر فقط مربوط به زمان امتحانات و درس پرسیدن سرکلاسی میشود که تا حدودی خوب هم هست زیرا ایجاد انگیزه در فرزندتان میکند برای بیشتر تلاش کردن و درس خواندن ولی از یک حدی به بعد آسیب زا میشود

با برنامه ریزی درسی صحیح او میتواند آمادگی کامل برای امتحانات داشته باشد و در نتیجه متحمل اضطراب کمتری خواهد بود .

روشهای آرامسازی و مقابله با اضطراب را حتما به دخترتان آموزش دهید تا بتواند در این مواقع خودش را کنترل کند.

تغذیه صحیح داشته باشد و به میزان کمتری از فلفل و ادویه های تند استفاده کند .

شیر و سیب دو آرام بخش بی ضرر هستند . حتما در برنامه غذای آنها را قرار دهید .

در نهایت باید زمانیکه مشغول به کندن موهای سرش میشود اگر شما یا پدرش در کنارش هستید حواس او را پرت کنید و به کار دیگر مشغولش کنید و این را به خودش هم آموزش دهید که بتواند قدرت کنترل فکر داشته باشد .
نظر
هیچ نظری هنوز وجود دارد.
  1. بیش از یک ماه پیش
  2. روانشناسی
  3. # 1
  • صفحه :
  • 1


هیچ پاسخی تا کنون برای این پست داده نشده است.
گرچه شما اجازه پاسخگویی به این پست را ندارید

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه پرنت یار از آخرین اخبار و مقالات سایت از طریق خبرنامه ایمیل مطلع شوید

اطلاعات تماس

تلفن : 88259134-021
پست الکترونیکی: info@parentyar.com


جهت درخواست تبلیغ با ایمیل

ads@parentyar.com

یا تلفن شرکت تماس بگیرید

آگاهی از تعرفه ها