تربیت کودک

تست روانشناسی پرنت یار : راست مغز هستم یا چپ مغز ؟


مغز ما از دو نیم کره تشکیل شده است که هر کدام از آنها سمت مخالف خود در بدن را کنترل می نمایند. تقسیم کار بین این دو نیم کره جانبی سازی یا lateralisation نام دارد. دلایل بسیار محکمی وجود دارد که نشان می دهد هر نیم کره وظایف متفاوتی را انجام می دهد. اما اینگونه نیست که مغز ما شامل نیمکره چپ آنالیز کننده و راست خلاق باشد، یا به صورت "تئوریک و عملی" ، "مرد و زن" و به طور کلی به دو دسته مخالف هم تقسیم بندی شود. مغز ما خیلی پیچیده تر از این حرف ها است.

آزمون
برخلاف چیزهایی که ممکن است در اینترنت خوانده باشید، هیچگونه تستی وجود ندارد که نشان دهد کدام نیمکره مغز غالب است. تنها تعداد زیادی تست وجود دارند که نشان می دهند در هرکدام از عملکردهای مغز، کدام نیمکره غالب است.

چگونگی ارزیابی
نیمکره سمت راست مسئول دید وسیع می باشد: به چیزهای مختلف موضوع می دهد، بین خطوط را می خواند، زبان اشاره و اشخاص را تشخیص می دهد و آنها را فقط دسته بندی نمی کند. نیمکره سمت چپ هم بیشتر روی جزئیات تمرکز دارد، چیزهای مختلف را برای ما روشن می کند و به صورت مکانیکی از ابزار و کلماتی که می دانیم استفاده می کند. طبق نظر یک روانپزشک به نام ایان مک گیل کریست، ما دنیایی را خلق کرده ایم که بیشتر با نیمکره سمت چپ مغزمان همخوانی دارد. این دنیا تکنیکی، وابسته به امور اداری و سازمانی، مجازی، کنترل شده و منطقی است. اگر چه این موضوع تقسیم بندی مغز به نیمکره چپ و راست آنقدری که دلمان می خواهد باور کنیم هم واضح و روشن نیست. در حقیقت نقاط مشترک بسیار زیادی بین این دو قسمت وجود دارد. این دو نیمکره مغز تصاویر متفاوتی از دنیا بدست می دهند که ما آنها را با هم ترکیب می کنیم و به صورت یک تصویر واحد در می آوریم. 


به سوالات زیر پاسخ دهید :برای شرکت در این آزمون ثبت نام کرده و وارد شوید


خبرنامه

با عضویت در خبرنامه پرنت یار از آخرین اخبار و مقالات سایت از طریق خبرنامه ایمیل مطلع شوید

اطلاعات تماس

تلفن : 88259134-021
پست الکترونیکی: info@parentyar.com


جهت درخواست تبلیغ با ایمیل

ads@parentyar.com

یا تلفن شرکت تماس بگیرید

آگاهی از تعرفه ها