تربیت کودک

تست روانشناسی پرنت یار : آیا به شبکه های اجتماعی اعتیاد پیدا کرده ام ؟


همه ما در رسانه های اجتماعی سعی می کنیم بهتری حالت خود را نشان دهیم و به همین ترتیب بهترین حالت دیگران را نیز ببینیم. ما تصاویری از وعده های غذایی عالی، تعطیلات به یاد ماندنی، مهمانی های خوب و بچه های فوق العادهپست می کنیم. به همین دلیل، شخصیت آنلاین ما با حالت آفلاین فاصله زیادی می گیرد. فاصله بین چیزهایی که واقعا دوست داریم و نوع رفتار ما در اینترنت آنقدر زیاد است که یک کشتی اقیانوس پیما در آن جای می گیرد! روانشناسان بر این باورند که این مشکل به دلیل درک ما از شادی دیگران است که باعث می شود به شادی های خودمان شک کنیم. با هر کلیک، دوستانمان را می بینیم که در یک مهمانی شرکت کرده اند و ما در خانه گیر افتاده ایم. دوستانمان روابط عاشقانه شادی  دارند و در کارشان هم موفق هستند، در حالی که ما اینگونه نیستیم. فیسبوک و شبکه های اجتماعی شبیه به آن باعث دیده شدن تنهایی می شوند.

آزمون
تیمی متشکل از روانشناسان دانشگاه اسکس، برای بررسی این پدیده، پرسشنامه ای طراحی کرده اند: آنها نام این پرسشنامه را "FoMO" (ترس از جا ماندن) گذاشته اند.

چگونگی ارزیابی
حدود چهل درصد از افراد 35 ساله، از FOMO رنج می برند؛ این مساله در آقایان بیشتر از خانم ها شایع می باشد، همچنین نوجوانان بیشتر از بزرگسالان آن را تجربه می کنند. اگر تلفن همراه هوشمند فرزندتان را حتی برای چند ساعت کوتاه از او بگیرید، به احتمال زیاد امکان دارد دچار چنین حسی شود. ما این موضوع را می دانیم که اگر حالمان خوب نباشد، تنها، کسل یا مضطرب باشیم، شروع می کنیم به گشتن در فیسبوک (یا سایر شبکه های اجتماعی). این کار به سادگی احساس جا ماندن یا تنهایی را تشدید می کند. این یک دور تسلسل است.
وقتی یک برنامه را بیش از شش بار در روز باز می کنیم یا گوشی هایمان را بلافاصله بعد از بیدار شدن یا قبل از خوابیدن چک می کنیم، از نظر روانشناسان دچار اعتیاد شده ایم .

به سوالات زیر پاسخ دهید :ادامه

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه پرنت یار از آخرین اخبار و مقالات سایت از طریق خبرنامه ایمیل مطلع شوید

اطلاعات تماس

تلفن : 88259134-021
پست الکترونیکی: info@parentyar.com


جهت درخواست تبلیغ با ایمیل

ads@parentyar.com

یا تلفن شرکت تماس بگیرید

آگاهی از تعرفه ها