تربیت کودک

تست روانشناسی پرنت یار : آیا می توانم به خود انگیزه دهم ؟


آیا می توانم به خودم انگیزه دهم؟

موضوع چیست؟
در تست های قبلی، ویژگی های رهبری شما را مورد ارزیابی قرار دادیم. اما یک سوال بی پاسخ باقی می ماند: چه کسی رهبر را هدایت می کند؟ پاسخ این است که: رهبر خودش را هدایت می کند. نتایج تحقیقات نشان دهنده تفاوت میان سه استراتژی مختلف در هدایت خود می باشد:
1. رفتار. این مساله به ظرفیت شخص در تغییر رفتارش اشاره دارد. البته این مساله چیزی بزرگی به نظر نمی آید ولی در عین حال هسته هدایت خود می باشد. اجازه دهید مثالی را بررسی کنیم: فرض کنید تحمل ضرب العجل زمانی برای شما سخت است. چطور با این مساله کنار می آیید؟ آیا از برخورد با ضرب العجل ها دوری می کنید؟ یا این مساله را می پذیرید که کارها را در دقیقه آخر به انجام می رسانید (و هر بار هم از مساله رنج می برید)؟ یا اینکه تلاش می کنید عادت بد خود را تغییر دهید؟
2. تشویق خود. این مساله به ظرفیت شما در خلق موقعیت هایی اشاره دارد که باعث انگیزه دادن به شما می شود. وقتی از کاری که انجام می دهیم لذت می بریم، احساس شایستگی وکنترل بیشتر روی امور می کنیم و کار به طور کلی برایمان با معنی می شود. اما همه کارها لذت بخش نیستند. بنابراین آیا در موقعیتی هستید که کاری را بهبود ببخشید یا جنبه های منفی آن را از بین ببرید؟
3. الگوهای فکر کردن. این مساله به ظرفیت تیز کردن الگوهای تفکر و مثبت نمودن تم کار اشاره دارد. صحبت کردن با خود، نمونه خوبی از این مساله است. همه ما در تصورات خود این احتمال را می دهیم که شاید یک موقعیت مهم و حساس به نحوی خراب شود. به نظر می رسد که در تصوراتمان بدبین باشیم. خوب هدایت کردن خودمان به این معنی است که آیا توانایی تغییر دادن افکار مخرب و نا امید کننده به افکار مثبت را داریم؟

آزمون
در اینجا از پرسشنامه ای استفاده کرده ایم که به وسیله یک محقق امریکایی به نام جف هاگتون تهیه شده است. این تست به عنوان استاندارد بررسی ویژگی های هدایت خود شناخته می شود.

  بهتر است بدانیم که این  سوالات خلاصه ای از نسخه کوتاه شده این تست می باشد: وقتی چیزی را به اتمام می رسانید معمولا چگونه خودتان را تشویق می کنید؟ و اگر شکست بخورید چگونه خودتان را تنبیه می کنید؟


چقدر با این گفته ها موافق هستید؟
براساس میزان موافقت خود از 1 تا 5 به هرکدام از آنها امتیاز دهید.برای شرکت در این آزمون ثبت نام کرده و وارد شوید


خبرنامه

با عضویت در خبرنامه پرنت یار از آخرین اخبار و مقالات سایت از طریق خبرنامه ایمیل مطلع شوید

اطلاعات تماس

تلفن : 88259134-021
پست الکترونیکی: info@parentyar.com


جهت درخواست تبلیغ با ایمیل

ads@parentyar.com

یا تلفن شرکت تماس بگیرید

آگاهی از تعرفه ها